Musala Soft Logo Конкурс по програмиране на Musala Soft и PC Magazine Bulgaria PC Magazine Bulgaria Logo
  Състезателна система
Сезон 2010 - 2011
Сезон 2009 - 2010
Сезон 2008 - 2009
Сезон 2007 - 2008
Сезон 2006 - 2007
Правила
Задача 1
Задача 2
Задача 3
Задача 4
Задача 5
Задача 6
Класиране
Финален кръг
Сезон 2005 - 2006
Сезон 2004 - 2005
Сезон 2003 - 2004
Сезон 2002 - 2003
Сезон 2001 - 2002
Сезон 2000 - 2001

Задача 3 от брой 12/2006 - МАГИЧЕСКА СУМА





Победител в кръга стана Ивелина Захариева - старши асистент по Биофизика в СУ. Осигуряването на наградния фонд (3 000 лв.)
и организацията на Турнира се осъществи с подкрепата на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения (ДАИТС)
и фирми от БАСКОМ – Nemetschek (Генерален спонсор) и Tumbleweed (Златен спонсор). Специалните поощрителни награди
(суичъри и USB-та) са осигурени от фирма Fadata.


Българската асоциация на софтуерните компании - БАСКОМ
организира
Турнир по Програмиране 2006
Новогодишен кръг от конкурса по програмиране на PC Magazine Bulgaria и Musala Soft.


Условие на Задача 3:

Условието на Задача 3 можете да намерите в новия брой - 12/2006 на списание PC Magazine Bulgaria. Задачата можете да намерите и на този сайт в (PDF) и (RTF) формат. Крайният срок за изпращане на решения е 10 януари включително. Трети кръг от конкурса е Новогодишен турнир по програмиране на Българската асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ). Организацията подпомага насърчаването на конкурентните предимства и дългосрочните традиции в разработването на софтуер, както и приемането на добрите бизнеспрактики с цел повишаване конкурентноспособността на софтуерните компании в страната - www.basscom.org.


Класиране:

Място Име Град ОБЩО
1 Ивелина Захариева София 75.375
2 Йордан Маджунков Плевен 56.554
3 Веселин Георгиев София 43.064
4 Радослав Герганов София 40.285
5 Петър Иванов Шумен 35.25
6 Свилен Марчев София 34.756
7 Борис Даскалов София 33.791
8 Васил Поповски София 30.995
9 Владимир Молотков София 27.575
10 Антони Средков Бургас 27.541
11 Руско Атанасов София 27.286
12 Александър Георгиев София 26.059
13 Ростислав Руменов Шумен 21.283
14 Петър Митров София 20.595
15 Павел Владов Горна Оряховица 17.568
16 Росен Матев Плевен 17.56
17 Божидар Пенчев София 16.370
18 Иван Иванов София 15.876
19 Йосиф Йосифов Велико Търново 15.403
20 Владимир Недев Варна 14.595
21 Емил Ибришимов Стара Загора 13.16
22 Васил Люцкванов София 12.559
23 Илиян Хавов Велико Търново 12.412
24 Антон Анастасов Хасково 12.412
25 Кирил Арабаджийски Пловдив 12.147
26 Тихомир Стоянов с. Първомайци 12.108
27 Джем Риза Кърджали 12.045
28 Иван Ваклинов София 11.76
29 Тодор Цонков Враца 11.274
30 Диана Сотирова София 10.281
31 Ангел Владов Горна Оряховица 10.186
32 Фикрет Мустафа Бургас 10.0
33 Христо Илиев Русе 8.887
34 Асен Шейтанов Пловдив 8.769
35 Велислав Николов София 7.233
36 Румен Христов Шумен 6.55
37 Ивайло Бояджиев Кюстендил 6.068
38 Велислава Христова Плевен 5.811
39 Надя Станева София 5.330
40 Илиян Цеков София 5.294
41 Виктор Беневски Плевен 5.294
42 Момчил Томов Плевен 5.294
43 Пламен Томов София 5.294
44 Калоян Радев Добрич 3.801
45 Любомир Русев Габрово 0.0
46 Методи Манолов Стара Загора 0.0
47 Ангел Евров София 0.0
48 Велина Ташева Ямбол 0.0
49 Иван Василев Плевен 0.0
50 Найден Недев Варна 0.0
51 Илиян Илиев София 0.0
52 Веселин Кулев Варна 0.0
53 Деян Дойчев Стара Загора 0.0
54 Любомир Господинов София 0.0
55 Тодор Балабанов София 0.0

Пълното класирането по тестове можете да видите тук.

Броя коремни преси намерен от решенията на участниците за всеки тест, можете да намерите тук.


Тестове:

Тестовете, въз основа на които журито е формирало класирането, са достъпни за всички. Можете да ги намерите тук.


Анализ на задачата и решения на участниците:

Тук може да прочетете анализ на задачата.

Публикуваме всички изпратени решения заедно с изходните кодове на всички програми (с изключение на тези, които пожелаха сорсът им да не се публикува). За всеки участник са създадени log файлове, които отразяват как са преминали тестовете върху програмата му. Въпросният log файл се дава само за да добиете представа защо получавате точките, които са ви дадени, но не винаги отразява точната причина за провала на тестовете.


Задача 3 (Магическа сума) - Получени решения (по дата и час)

  1. Илиан Цеков - София - 14.12, 19:33
  2. Тодор Балабанов - София - 19.12, 11:26
  3. Иван Иванов - София - 20.12, 14:25
  4. Христо Илиев - Русе - 28.12, 18:23
  5. Васил Поповски - София - 06.01, 14:25
  6. Виктор Беневски - Плевен - 07.01, 01:01
  7. Джем Риза - Кърджали - 08.01, 09:10
  8. Йосиф Йосифов - Велико Търново - 09.01, 09:51
  9. Момчил Томов - Плевен - 09.01, 11:24
  10. Иван Ваклинов - София - 09.01, 17:00
  11. Румен Христов - Шумен - 09.01, 17:51
  12. Иван Василев - Плевен - 09.01, 22:37
  13. Антон Анастасов - Хасково - 09.01, 23:35
  14. Тихомир Стоянов - с. Първомайци - 10.01, 00:01
  15. Веселин Георгиев - София - 10.01, 00:36
  16. Велина Ташева - Ямбол - 10.01, 09:55
  17. Ангел Владов - Горна Оряховица - 10.01, 10:52
  18. Павел Владов - Горна Оряховица - 10.01, 11:48
  19. Ивайло Бояджиев - Кюстендил - 10.01, 13:35
  20. Тодор Цонков - Враца - 10.01, 13:43
  21. Асен Шейтанов - Пловдив - 10.01, 14:27
  22. Петър Митров - София - 10.01, 14:29
  23. Радослав Герганов - София - 10.01, 15:19
  24. Велислава Христова - Плевен - 10.01, 16:06
  25. Фикрет Мустафа - Бургас - 10.01, 17:07
  26. Калоян Радев - Добрич - 10.01, 17:31
  27. Велислав Николов - София - 10.01, 17:59
  28. Пламен Томов - София - 10.01, 18:40
  29. Диана Сотирова - София - 10.01, 20:01
  30. Любомир Господинов - София - 10.01, 20:18
  31. Емил Ибришинов - Стара Загора - 10.01, 20:19
  32. Ивелина Захариева - София - 10.01, 20:24
  33. Деян Дойчев - Стара Загора - 10.01, 20:43
  34. Илиян Хавов - Велико Търново - 10.01, 20:59
  35. Руско Атанасов - София - 10.01, 21:49
  36. Петър Иванов - Шумен - 10.01, 22:02
  37. Владимир Молотков - София - 10.01, 22:08
  38. Кирил Арабаджийски - Пловдив - 10.01, 22:12
  39. Любомир Русев - Габрово - 10.01, 22:16
  40. Йордан Маджунков - Плевен 10.01, 22:29
  41. Найден Недев - Варна - 10.01, 23:06
  42. Ангел Евров - София - 10.01, 23:10
  43. Веселин Кулев - Варна - 10.01, 23:16
  44. Александър Георгиев - София - 10.01, 23:20
  45. Антони Средков - Бургас - 10.01, 23:23
  46. Надя Станева - София - 10.01, 23:23
  47. Васил Люцканов - София - 10.01, 23:31
  48. Свилен Марчев - София - 10.01, 23:33
  49. Ростислав Руменов - Шумен - 10.01, 23:33
  50. Владимир Недев - Варна - 10.01, 23:36
  51. Божидар Пенчев - София - 10.01, 23:36
  52. Илиян Илиев - София - 10.01, 23:39
  53. Росен Матев - Плевен - 10.01, 23:44
  54. Борис Даскалов - София - 10.01, 23:47
  55. Методи Манолов - Стара Загора - 10.01, 23:59


За въпроси можете да ни пишете на адрес: konkurs@musala.com.

Supported by Musala Soft Ltd.

Copyright 2000-2010 by Musala Soft Ltd. All rights reserved.